Fotostena na svadbu, oslavu alebo firemnú akciu?

Fotostena ANO alebo NIE?

Zvažujete či mať na vašej udalosti fotostenu? Rozmýšľate či ju budete mať kam umiestniť? Neviete koľko priestoru vám to zaberie? Na všetky tieto otázky a aj ďalšie, sa vám pokúsim odpovedať v nasledujúcom článku. fotostena na svadbe

Fotostena určite oživí vašu udalosť, vytvorí zábavne spomienky… No treba dať pozor na pár základných veci, aby to nevytvorilo opačný efekt.

Prvou a dá sa povedať, že jednou z najhlavnejších vecí je mať dostatok priestoru ako na umiestnenie fotosteny, tak aj na samotné fotenie najmä, ak to nemá slúžiť iba pre selfie.

 

 

Ake su rozmery samotnej fotosteny?fotostena rozmer

Samotne plátno pozadia má rozmer 2m x 2m, plus k tomu musíme prirátať samotnú konštrukciu, teda minimálna šírka priestoru musí byť 3m. Na takomto priestore je ale problém s fotením skupiniek. Preto odporúčam využiť celu šírku konštrukcie s fotopozadím doplneným po stranách, ako môžete vidieť na fotke. Vďaka tomu dostanete pozadie o šírke 3m, kde sa už vedia odfotiť aj väčšie skupinky (cca 4 osoby vedľa seba bez toho, aby boli na seba prílišne natlačený). No na umiestnenie tohto rozmeru je potreby minimálny priestor o šírke 4m. Pozor netreba zabúdať ani na výšku stropu, ten by mal mať minimálne 2,5m.

 

 

Aky priestor si pre fotostenu nu vyhradiť?

Ďalšia vec na ktorú musíte myslieť je priestor pred fotostenou. Je potrebné, aby tam bolo dostatok priestoru, ako pre ľudí tak aj pre fotografa, ktorý tam bude fotiť. Ideálne je to inštalovať do málo frekventovaného priestoru (napr. roh miestnosti, susediaca miestnosť s barom atď. ), aby popred fotených nikto neželaný nechodil. Predsa len nechceme mať na fotke prebehujúcu telefonujúcu tetu Gizku. 😊

Pokiaľ tam bude malý priestor, môže sa ľahko stať, že fotograf bude nútený použiť širokouhlý objektív a tým, okrem toho, že čiastočne zdeformuje fotený priestor (z dôvodu skreslenia objektívu), môže zachytiť aj neželané pozadie, ako škaredú, prípadne poškodenú stenu, elektrickú rozvodňu, atď.

fotodoplnky

Určite odporúčam prekonzultovať umiestnenie fotosteny s fotografom najmä v vtedy, ak už budete vedieť, aké bude rozloženie stolov v priestore.

Ak už mate vybraný priestor na umiestnenie a celu stenu nainštalovanú, netreba zabúdať ani na spestrenie fotiek a zábavu. Neoddeliteľnou súčasťou fotosteny by mali byť aj rôzne dekoračné doplnky. Čí už balóny, ozdoby alebo rekvizity. Napríklad fúzy, alebo iné rekvizity na paličke nie len ozvláštnia fotku, ale aj vytvoria zábavu a prijemnú atmosféru.

 

Ďakujem za prečítanie, verím že Vám tento článok bol aspoň trochu nápomocný pri rozhodovaní. 😊

V pripade akychkolvek otazok ma mozete kontaktovat telefonicky alebo prostredníctvom kontaktného formulára

 

 

Tip: Fotostena sa dá samozrejme využiť aj ako zástena, či už za mladomanželov, jubilanta, alebo na zamaskovanie rušivých častí v priestoroch.

 

foto stena

Posted by MB foto