Štýl, kódex obliekania

Štýl, kódex obliekania – ako správne zvoliť oblečenie

Aké sú najčastejšie módne štýly a ako si vybrať ten svoj štýl obliekania? Móda je veľmi populárna forma umenia, estetika, prostriedok na sebavyjadrenie a kreativitu, najmä v oblasti životného štýlu, oblečenia, obuvi a doplnkov.

Existuje toľko rôznych druhov módnych štýlov, z ktorých si môžete vybrať. Môže byť ťažké a zdrvujúce vybrať si ten správny pre vás. Váš preferovaný štýl môže závisieť od vášho rozpočtu, vkusu, životného štýlu, aktivít, lokality, kultúry a aktuálnej sezóny.

Tu je krátky zoznam rôznych druhov módnych štýlov pre inšpiráciu a orientáciu ako pomôcka.

Boho štýlboho styl

Boho chic alebo bohémsky štýl obliekania Boho sa skladá z letných, ležérnych, moderných a štýlových outfitov. Inšpiruje sa rôznymi slobodnými duchmi, bohémskymi a hippie vplyvmi s farebným, prírodným a ručne vyrábaným oblečením. Štýl zahŕňa zemité tóny, prírodné látky a farbivá a potlače a doplnky z celého sveta. Charakteristickými znakmi boho štýlu sú splývavé maxi šaty, dlhé sukne, nohavice do zvona, veľké klobúky s okrajom, strapce, semišové a „taškové“ kabelky.


Business neformálne business neformalne oblecenie

Business/Obchodný ležérny módny štýl zvyčajne zahŕňa košele, blúzky, sukne, šaty, saká, svetre alebo blejzre. Považuje sa za bežné nosené oblečenie s prvkami elegancie a neformálneho oblečenia, ktoré vám pomôžu vyzerať štýlovo a vhodne v kancelárii.


Formálne oblečenie

Formálne oblečenie alebo kancelárske oblečenie je tradičný západný dress code pre najformálnejšie príležitosti. Od krásnych šiat, ktoré vynikajú až po biznis oblečenie. Predstavuje krok nahor pre vaše bežné business oblečenie. Je to trochu konzervatívny a tradičný dress code, ktorý predstavuje profesionálny vzhľad so spoločenskými nohavicami, košeľami s golierom, oblekmi, bundami alebo sukňami v neutrálnych farbách, ako je čierna, hnedá alebo modrá.


Oblečenie na bežné nosenie styl obliekania bezne nosenie

Casual oblečenie je módny štýl vhodný na každodenné nosenie. Uprednostňuje pohodlie na voľný čas, vďaka čomu vyzerá jednoducho a štýlovo. Toto je uvoľnený a neformálny štýl, ktorý je dnes veľmi populárny. Myslime napríklad džínsy, pohodlné tričká a tenisky alebo ploché topánky. Streetwear a aj športový štýl možno považovať tiež za ležérnych casual štýl.


Klasický módny štýl styl obliekania bezne biznis regular neformalne oblecenie

Klasická móda je štýl, ktorý trvá niekoľko sezón až po mnoho rokov. Zdôrazňuje jednoduché strihy, tvary a siluety, aby vytvoril elegantný, nadčasový, moderný a elegantný vzhľad. Zastrešujúci výraz pre každodenný štýl, ktorý zahŕňa prvky pracovného oblečenia, ako sú blejzre, sukne a nohavice. Tento profesionálnejší vzhľad je vhodný do kancelárie a iných prostredí, kde chcete vyzerať čo najlepšie.


Elegancia styl obliekania elegancia elegantne vecerne saty

Elegantný módny štýl sa vyznačuje nezvyčajnou účinnosťou a jednoduchosťou. Elegantné outfity sú kvalitné, šik, noblesné, sofistikované, nadčasové a elegantné. Dokonale dopĺňajú vaše vlastnosti a spájajú profesionalitu so štýlom.


Tehotenské oblečenie styl obliekania tehotenske tehu

Tehotenské oblečenie je vyrobené z pohodlných, štýlových a lichotivých kúskov, ako sú šaty, kombinézy, šortky, sukne, nohavice a košele, ktoré sú ideálne na nosenie počas tehotenstva.


Športový štýlstyl obliekania sportovy styl cyklistoka

Aktívne oblečenie, oblečenie na cvičenie a oblečenie do telocvične tvoria módny štýl športového oblečenia, obľúbené oblečenie určené na prechod z oblečenia na cvičenie k bežnému oblečeniu.


Vintage móda vintage

Staré vintage oblečenie možno nájsť v predajniach, sekáčoch a vintage obchodoch. Keď má predmet aspoň 20 rokov, ide o skutočne vintage alebo starožitnosť. V dnešnej dobe viete samozrejme nájsť takéto kúsky aj v bežných predajniach s konfekciou no už to nie je originál vintage oblečenie s históriou.


Posted by MB foto